Nezabudnuteľné chvíle?

Zažite krajinu ako z rozprávky. Úžasnú zimu v Jánošíkových dierach,
spoznávajte krásy Malej Fatry na lyžiach a potom šup do wellnessu.

Čo na vás čaká v ZIME?

 

Zimná turistika 

Zdroj: dobrodruh.sk

 

Aj v zime sa môžete vybrať na turistiku. Dajte si však pozor, akými chodníčkami sa vyberiete, v zimnom období sú mnohé uzatvorené. Vyberte si jednu z obľúbených hrebeňových túr, napr. zo Strečna cez Chatu pod Suchým a pokračovať na Malý a Veľký Kriváň prípadne vybehnúť na Veľký Rozsutec a vrátiť sa kaňonom Horných dier. Pre viac inšpirácií si pozriete ďalšie turistické trasy. V prípade nepriaznivého počasia počas turistiky sa môžete ukryť do jednej z horských chát. 

 V zimnom období v prípade problémov kontaktujte Horskú službu na čísle: 18 300. 

 

Lyžovanie

Zdroj: regionmalafatra.sk

Zima v Malej Fatre je tiež veľkým lákadlom. Do Vrátne free time zone  je to iba 2,5 km. Lyžovať môžete v 4 areáloch: Poludňový Grúň, Chleb, Paseky a Príslop. Zjazdovky majú 14 kilometrov a môžete využiť aj kabínkovú lanovku, sedačkové lanovky, či vleky. K dispozícii je aj požičovňa lyží, inštruktori. Podmienky na lyžovanie sú vynikajúce a lyžiarske trate sú aj umelo zasnežované. A ak máte chuť aj na večerné lyžovanie, nie je to problém. Parkovanie je bezplatné.

 

Bežkovanie

Zdroj: somvprahe.sk

Ak patríte k nadšencom bežkovania, čaká na vás perfektná 15 kilometrová trať (smeruje spod Vrchu Oravcove v Terchovej k ústrediu hotela Bránica v obci Belá). Bežkovacie trasy vedú po značených cyklotrasách a sú pravidelne udržiavané. Zvýšeným komfortom je možnosť zamerania tratí podľa GPS. Prevýšenie trate je 417m po celej dĺžke trate.

 

Wellness 

Zdroj: zima.vratna.sk Ak však chcete relaxovať v bublinkách, v rezorte, 3 min chôdze od drevenice sa nachádza wellness. Maximálny oddych si užijete na masáži, vo vírivke, saune, alebo vonkajšej kadi. Neváhate za wellnessom aj trošku pocestovať? Urobte si rodinný výlet do Aqua Relax v Dolnom Kubíne, Meanderparku v Oraviciach, či Thermal Parku Bešeňová.

 

Využite, že máte prírodu a kultúru ako na dlani a urobte z vašej dovolenky nezabudnuteľný zážitok!   

Všetky atrakcie, či kultúrne pamiatky sú najviac vzdialené 60km.