Zažite nezabudnuteľné chvíle

Vyberte sa na výlet do Jánošíkových dier a spoznávajte krásy Malej Fatry
Ak máte so sebou aj deti vezmite ich na hrad, či do dino parku

Čo na vás čaká v LETE?

 

Turistika 

Zdroj: regionmalafatra.sk

Krásy Malej Fatry si zamilujete. Čaká Vás príjemne strávený čas v prírode. Zdolávať môžete vrcholy ako Veľký, Malý Rozsutec, alebo  Veľký Kriváň, najvyšší vrch Malej Fatry. Milovníci prírody ocenia prírodné kaňony a unikátne skalné výtvory. Ak si netrúfate na dlhé túry, prejdite sa Jánošíkovými dierami po náučných chodníkoch, odvezte sa lanovkou a užite si krásne výhľady. V Jánošíkových dierach nevynechajte vodopády, ktorých je viac ako 20 a spolu tvoria vodopády Dierového potoka.

 

 

 

Cykloturistika 

Zdroj: regionmalafatra.sk

Krásy prírody si môžete obzerať aj z bicykla. Cyklistické trasy sú všade na okolí, je iba na vás, ktoré budete spoznávať. Medzi najznámejšie patria: Žilina-Terchová, Okruh Žilina-Straník-Radoľa, Okruh okolo Vodného diela Žilina, Kysucká cyklomagistrála, Terchová-Vrátna a mnohé ďalšie.

 

Wellness

Zdroj: zima.vratna.sk

Relaxovať v bublinkách  môžete priamo v rezorte Vŕšky, len 3min od drevenice. Maximálny oddych si užijete vo vírivke, finskej, parnej alebo infa saune. Ak si za wellnessom aj trošku pocestujete urobíte si rodinný výlet do Aqua Relax v Dolnom Kubíne, Meanderparku v Oraviciach, či Thermal Parku Bešeňová.

 

 

Zábava pre vaše deti

Zdroj: dinoadventure.sk

Zoberte k nám aj vaše deti. Určite sa budú dobre baviť. Môžu navštíviť minizoo, lanový park, dinopark, splavovať rieky na pltiach, zajazdiť si na koňoch, či vyskúšať si jazdu na štvorkolkách. A ak ste dobrodružné typy, stavte na paintball, paragliding a lukostreľbu. Pozrite si kompletnú ponuku zábavy. U nás je vždy akčne a senzačne! 

 

Kultúra v Terchovej

 

Hrady a zámky

Zdroj: regionmalafatra.sk

Ak chcete u nás stráviť čas aj v duchu kultúry, navštívte hrad v Strečne, či Budatínsky zámok. Nablízku je aj najvyššie položená obec v Žilinskom okrese- Čičmany, skanzen Vychylovka a jediný a prvý orloj na Slovensku Starej Bystrici.

V skanzene Vychylovka  nájdete najcennejšíe kopaničiarske pamiatky ľudovej architektúry. A ak chcete vedieť viac o živote Juraja Janošíka, určite nevynechajte návštevu jeho múzea v Terchovej.

 

 

Festivaly

Zdroj: terchova.sk

Terchová každoročne organizuje rôzne festivaly a folklórne akcie, ako napríklad Cyrilometodské dni, Jánošíkove dni, či Terchovský budzogáň .

A nezabudnite na fotku s Jánošíkovou sochou, ktorá bude klenotom vo vašom rodinnom albume!

 

  

Múzeá

Zdroj: regionmalafatra.sk Chcete počas dovolenky navštíviť aj múzeá, alebo skanzeny? V okolí máte široký výber. Môžete začať Jánošíkovým múzeom v Terchovej, kde uvidíte expozíciu venovanú Jánošíkovi a Terchovej. V Terchovej je taktiež drevený betlehem, ktorý je súčasťou kostola sv. Cyrila a Metoda. Odporúčame aj prírodovednú expozíciu v Krásne nad Kysucou, skanzen Vychylovka, či Považské múzeum.

 

 

Využite, že máte prírodu a kultúru ako na dlani a urobte z vašej dovolenky nezabudnuteľný zážitok!

Všetky atrakcie, či kultúrne pamiatky sú najviac vzdialené 60km.